DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Gymnastika

SG VŠETATY

TJ SOKOL VŠETATY


Red: Ing. Antonín Pokorný

17.1.2015 sobota - Memoriál Jana Palacha 2015    (výsledkové listiny)

Tradiční závody ve sportovní gymnastice děvčat k uctění památky našeho rodáka Jana Palacha se uskuteční 17.1.2015 od 10:00. Přijďte se podívat a podpořit mladé gymnastky, které se sjedou do Všetat z celé České republiky.


"Opičky" - Gymnastické závody 2014  (sobota 21.6.2014 začátek 10h)

 


Memoriál Jana Palacha 2014  ( sobota 18.1.2014 )

Tradiční závody ve sportovní gymnastice děvčat

Slovy trenérky, Aleny Semelkové ...

"V sobotu 18.1. se na závod ve sportovní gymnastice, který se koná jako vzpomínka na všetatského rodáka Jana Palacha sjelo neuvěřitelných 171 malých i větších gymnastek.

        Z důvodu velkého počtu dětí byl závod rozdělen na dvě části. Dopoledne se představila gymnastická miminka na lavičce a prostých a odpoledne patřila všetatská sokolovna větším gymnastkám, které své výkony předváděly jak na prostných tak na kladině. K vidění byly přemety, salta, ale i krásné provedení sestav na hudbu.
            Mezi  14 oddíly, které se sjely z celé republiky se mezi menšími gymnastkami nejlépe vedlo děvčátkům z Horních Počernic, Poděbrad a pražské Kampy. Ve starších kategoriích vítězily oddíly SG Vítkovic, Jičína, Příbrami a Doks.
            Všetatským závodnicím se bohužel v obrovském počtu dětí nepodařilo dosáhnout na stupně vítězů. Nejblíže byla Eliška Vondrová, která obsadila  4.místo a Veronika Kopejsková, která skončila na pěkném 6. místě.  Doufáme, že se nám podaří dopilovat sestavy tak, aby alespoň některé krásné poháry, ceny a medaile, které nám pomohla zajistit firma Thimm obaly a.s.  zůstaly napřesrok ve Všetatech.    

                        Na závěr bychom jako organizátoři rádi poslali velké  DÍKY rodičům našich gymnastek.  Ať už                 pomáhali při přípravě a uklízení nářadí, psaní výsledků, zvučením,  s občerstvením nebo občas něco odali             či  přinesli. Můžeme říci, že se nám podařilo tenhle gymnastický "MARATON" zvládnout na jedničku."

 

Red: Ing. Antonín Pokorný


Memoriál Jana Palacha 2013

           Na letošní 18. ročník Memoriálu Jana Palacha ve sportnovní gymnastice dívek se sjelo úctyhodných 123 závodnic. Závodilo se v 6 kategoriích, kde nejmenším "gymnastickým miminkům" byly pouhé 4 roky. V nejstarších kategoriích se zase představovaly ostřílené gymnastky ve věku 11 let.

           Sjela se k nám děvčata z celkem 11 oddílů (Jičín, Litvínov, Ostrava, Příbram, Doksy, Hradec Králové, Poděbrady, pražské Bohemians, Kampa, Počernice, Modřany).

             Z domácích se nejlépe vedlo Adélce Šlajsové, která ve své kategorii zvítězila. Krásné 3.místo obsadila Veronika Skopalová a čtvrtá místa ve svých kategoriích vybojovaly Veronika Kopejsková, Eliška Vondrová a Magdalena Coufalová.

https://picasaweb.google.com/107745487077418850552/MJP2013?authuser=0&feat=directlink

https://sokolvsetaty.websnadno.cz/gymnastika/mjp_2013/vysledkove_listiny_2013.xls

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Red: Ing. Antonín Pokorný


Memoriál Jana Palacha 2012

      ....Otec i matka Jendy byli roduvěrní Sokolové. Honzík vstoupil do řad členů místní jednoty Sokol Všetaty až v dospělém věku. Vybral si - snad symbolicky- odbor základní a rekreační tělesné výchovy., jako pseudodědice původních sokolských tradic hodně poznamenaných vlivem nastoupivší socialistické tělovýchovy.

      Své vyžívání v družstvu mužů bral nesmírně vážně. Byl disciplinovaný, v docházce spolehlivý, leč v pohybové kultuře nevynikal. Našel zalíbení v sálové kopané. V naší jednotě jsme tento fotbálek nazývali "bosou ligou". Hrálo se bosky a míč byl zhotoven z bezpečnostních ohledů (okna sálu a přísálí) zvláštním způsobem z několika párů opotřebených dámských punčoch, navlékaných na kouli ze zmačkaných novin.....

         Po Honzově smrti se prakticky celá obec zúčastnila večerního smutečního průvodu od domu Palachových celou obcí až před sokolovnu, kde se člen výboru TJ Sokol Všetaty pan Václav Ach, syn dlouholetého starosty Sokola Všetaty z předválečných let, s citlivými slovy s národním hrdinou rozloučil.

                                                                                                                        ze vzpomínek Mudr Jiřího Pokorného

        Memoriál  k 43. výročí protestního sebeupálení našeho rodáka Jana Palacha proběhl v sobotu, 14.1.2012 v sokolovně ve Všetatech. 

Zde si můžete stáhnout všechny výsledkové listiny:   https://sokolvsetaty.websnadno.cz/vysledkovelistiny_2012.xls

Zde so můžete stáhnout všechny výsledkové listiny: https://sokolvsetaty.websnadno.cz/vysledkove_listiny_2012.xls

Red: Ing. Antonín Pokorný


Memoriál Jana Palacha 2011

    Pořádaný k uctění památky Jana Palacha, našeho rodáka ze Všetat,  proběhl úspěšně dne 15.1 2011 v areálu naší sokolovny, za hojné účasti mladých gymnastek, rodičů a hostů. O krátké okénko do gymnastického klání jsme požádali trenérku, paní Alenu Semelkovou. 

    Očima všetatské trenérky SGAleny Semelkovét :

    . . .Byly to příjemné, klidné a vyrovnané závody. Přijela k nám děvčata z pražských oddílů Bohemians, Kampy, Modřan, Horních Počernic a dále z Hradce Králové a Příbrami. Odzávodilo celkem 85 děvčat a každý z oddílů si odvezl nějaký ten kov. U vyšších kategorií už byly k vidění i přemety i salta, a to nejen na prostných, ale i na kladině. Na své si určitě přišli i četní diváci.

       Všetatské gymnastky letos vybojovaly celkem 5 medailí - (Korbelová K. - 2.místo, Provazníková E. - 3.místo, Rozborová E. - 2.místo, Černá A. - 2.místo, Rubínová M. - 3.místo). Pochvala patří i děvčátkům, která skončila těsně pod stupni vítězů - (Boháčová K. - 4.místo, Pitnerová P. - 5.místo, Coufalová M. - 4.místo, Korbelová Š. - 4.místo, Capratová Aneta - 5.místo, Capratová Adéla - 6.místo). 

    O všechny hladové krky se za všeobecné spokojenosti staral catering Alenky a Jana Hladkých. Všech náročných úkolů se zhostili na výtečnou.

                                                                                      

        Na závěr našeho ohlédnutí dovolte, abych poděkoval jménem Sokola a jeho starosty Jana Hladkého všem cvičenkám za vzornou reprezentaci naší jednoty, rovněž trenérkám a rodičům, kteří se na akci také podíleli a všem obětavým organizátorům a štědrým sponzorům. 

                                                                                                                    Red: Ing. Antonín Pokorný, hospodář TJ, webmaster

                                                                               

 

 

ta první bude moje . . . .

 

 

 

nástup před vyhlášením  cen

 

 

 

Merkéta Rubínová

 

 

ještě jednou Markéta Rubínová

 

 

 

Andrea Černá - 2.m , Šárka Korbelová - 4.m, Aneta Capratová - 5.m,  Anežka Capratová - 6.m 

 

 

Korbelová - 2. místo

 

 

Eliška Rozborová - 2.místo

 

 

Markéta Rubínová - 3.místo

 

 

 

všechna děvčata si odnesla pěkné ceny

 

 

na závěr společná fotografie

Red: Ing. Antonín Pokorný