Historie košíkové

Košíková se v Sokole Všetaty hrála již ve 30. letech jako rekreační sport. V sále byly tehdy zřízeny koše. V roce 1955 se dalo dohromady družstvo mužů. V něm hráli J. Šťastný, MUDr. Jiří Pokorný, František Pokorný, Antonín Pokorný, Miloslav Ach, V. Pokorný, František Kracík a další. Do roku 1958 hráli jen přátelská utkání. Od roku 1958 do roku 1969 se hrálo závodně pod vedením Františka Fučíka.  Mezi hráči se objevují Ing. Ivo Fabián, Ivo Bayer, Karel Ředina, Václav Pokorný, Jiří Simon, Pavel Urban, J. Sedláček a další. V průběhu těchto let jsou i snahy o vytvoření družstev žáků se střídavými úspěchy.

Nezaostávaly ani ženské složky a mistrovské soutěže hrály B. Velasová, V. Bayerová, J. Melicharová, M. Jandourková, M. Kůlová, .....

Za dorost pak E. Blechová, M. Jirmusová, J. Sedláčková, V. Fabiánová, A. Achová a další. Družstva žen a dorostenek trénoval V. Pokorný.

Za žákyně lze např. J. Jirmusovou, H. Veselou, sestry Fučíkové, V. Šmokovou, M. Moulisovou .... pod vedením Jardy Baroníčka. V roce 1968/1968 na přeborech středočeské oblasti skončily na I. místě.

V 70. letech s trenérskou funkcí započala J. Jirmusová, zejména se žákyněmi. Úspěšný je rok 1974 , kdy ženy zvítězily v krajském přeboru. V té době vzniká i družstvo minikošíkové pod vedením V. Šmokové.

V sezoně  1974/1975 pomáhá s tréninky J. Hladká. Ženy se v té době rozpadají, když ani nedohrály krajskou soutěž. Źákyně, mladší a starší  dorostenky pokračují. Pokus o založení družstva dorostenců pod vedením MUDr. Pokorného končí po jedné odehrané sezoně.

Později, v letech 1983/1984 trénuje minikošíkovou p. Vorasická. Od roku 1985 pak znovu Vašek Pokorný. V roce 1987 se koná slavnostní schůze na počest 30. výročí založení košíkové ve Všetatech za účasti bývalých i současných členů a členek oddílu.