Historie fotbalu

Přesné určení  počátku kopané ve Všetatech od současných pamětníků nebylo přesně stanoveno, snad se dá uvažovat s rokem 1918.

Tehdejší klub SK Všetaty vedli br. Hübner a V. Černý st. Klub měl bílé dresy, bílé trenýrky a černé štrupny, červený kulatý znak SK Všetaty.

Hrálo se na bývalém tržišti (později hřiště sokolovny). Klubovna byla u Jeřábků. Ze zachovalých písemných dokladů se dovídáme, že v roce 1920 bylo sehráno asi 40 zápasů, z nichž 4 sehráli junioři a 6 rezerva. Soupeřem byla vetšinou mužstva z okolí, ale i Hostivař, Strážní prapor Praha II a další. Z hráčů je třeba vzpomenout V. Kauckého, Fr. Štolbu, Fr. Buriánka, Ol. Buriánka, Fr. Ředinu, Pelanta a další.

Kolem roku 1924 se pak kopalo na lukách za vilou tzv. Pastvičkách. Tam začínal svou éru nový klub FK Viktoria. Vznikl nový znak v barvě fialové, bílé a černé.

Klub měl tzv. rezervu - žáky, starší hráči byli střídáni mladšími, objevují se jména Jar. Vejvoda, R. Matouš, Dr. Karel Klouda, K. Ditrich, Jar. Hübner, K. Stránský a další.

Předsedou ve 30. letech byl V. Kaucký, pokladníkem K. Řízek, dále byly členy K. Maťocha, Ing. Well, K. Stránský atd. V roce 1938 se Viktoria stěhuje na nové hřiště "na Ohradě" , které otevírá mistrákem proti Unionu  Čelákovice a to vítězstvím 4:1.

Počátkem okupačních let se objevuje v činnosti klubu p. F. Štolba. Jeho zásluhou a p. Vl. Nováka se kupují kabiny a staví ohrada kolem hřiště. Hraje se dobrý fotbal již v II. třídě. Největším úspěchem je vítězství nad juniorským mistrem Protektorátu FK ČAFKA PRAHA a rovněž vítězství s divizním Jizeranem Doubrava. Mužstvo tehdy mimo jiné reprezentovali:  Fr. Budkovský, Fr. Cikánek, Dr. Jos. Viktorin, V. Štolba, Ing. Kůla, B. Vais.

Po válce úroveň hry poklesla. Družstvo spadlo do III. třídy, jeden rok mužstvo nehraje vůbec. Čest Viktorce zachraňují dorostenci v čele se Zd. Urbanem, Jar. Čepelou, P. Achem, Jos. Michovským, V. Januškou, Fr. Mackem, Fr. Laudou . přichází také posila z chrástu - Jenda Hladký.  Předsedou oddílu je F. Černý (alias Baťa) a ten pomocí trenéra V. Vyhnálka dovedl chlapce až do tzv. pražské B třídy. O postup do I. třídy je připravily poslední dva zápasy.

Později, po sjednocení tělesné výchovy se od roku 1949 sportovní činnost vyvíjí opět pod názvem Sokol.

V roce 1963 se začínají stavět nové zděné kabiny v akci "Z". Stavba pokračuje velmi rychle díky stovkám odpracovaných hodin. Největší zásluhy měli zejméná Jan Hladkýst. Dr. Jiří Pokorný a Dr. Viktorin. Ti se stali později v roce 1968 hlavními funkcionáři fotbalu. Bez financí to ale nešlo a strážce kasy, tedy hospodáře , jim dělal Antonín Pokorný. Mužstvo  se dostalo až do I. třídy. O rok později i dorost.

Za první mužstvo hrála řada hráčů i z okolí, např. J. Svoboda z Mlékojed, Sv. Vlček z Ovčár a V. Had z Byšic po boku všetatských J. Mrázka, J. Hladkého, Fr. Macka, Bř. Bárty, I. Bayera, P. Urbana a dalších.

V roce 1968, na počest 50. výročí kopanéje zaveden nový znak W a v bílém a fialovém pruhu s nápisem kopaná Všetaty. V té době se hraje B třída a později okres.

Vedení oddílu se ujímá Fr. Macek, Břeťa Bárta, Josef Vorasický a L. Mašanský. Posily mužstva tvoří bratři Laudové, Fr. Macek ml. , Petr Zeman, Láďa Hadrbolec a Jan Hladký ml. Počítá se opět s postupem ale nedaří se. Četná zranění a odchod některých hráčů má za následek rozpad kopané  a sestup do 4. třídy.