Historie nohejbalu

NOHEJBAL

Nohejbal je v Sokole Všetaty poměrně mladý sport, přestože jej hrají většinou starší pánové. Začal se pravidelně hrát kolem roku 2004 a podle zdravotních problémů nebo zájmu jednotlivců dochází k plynulé výměně kádrů. Hraje se pro radost z pohybu a trochu srandy. Nechybí ani přátelské posezení a zhodnocení výkonů u piva.

V našich řadách byli odkojeni  dva nadějní hráči -  Dušan Radl a Michal Primáč, kteří začali sbírat nohejbalové zkušenosti rovněž  v neratovickém nohejbalu a v Hlavenci.

Všetatský nohejbal pořádá tradičně dva vánoční turnaje. Vánoční turnaj registrovaných hráčů - trojek za účasti kvalitních týmů a Vánoční turnaj amatérů, většinou dvojek, ve kterém mohou změřit síly i netrénující družstva. Rovněž  se uskutečňují nepravidelně  letní nohejbalové turnaje  za účasti přespolních týmů. A tak se tu s námi potkávají Masakra Tuhaň,  Vidláci Neratovice, Dolní Beřkovice, Mukařov, Číňan, Hlavenec, Bezdomovci, Lhotka, Salmon, Houslice, ale i Dřeváci, Hadráci, Démoni, LBD, Sokol 112, Sokol Všetaty, Sokol A, Sokol B, Sokol C, Slávisti, BBC, Surovci, Sparta, Svijany, Chleba, Průser, Podolánka, Sešívky, RWP, Gala, Pejle, Nekopové, Doxy,  Unavený a bůhví který ještě týmy s dlouhým nebo jepičím nohejbalovým životem.